Blog

Szkółka jagody kamczackiej ze Skierniewic jako pierwsza plantacja w Polsce korzysta z komputera Priva Compass. Umożliwia on precyzyjną pielęgnację upraw z każdego miejsca na świecie.

„Haskap Tomasz Michalski” to firma zajmująca się m.in. sprzedażą sadzonek oraz kontraktacją owoców jagody kamczackiej. Jagody z plantacji „Haskap” w formie produktów przetworzonych, np. soków, lodów czy win, sprzedawane są na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii. Właściciel przedsiębiorstwa jest głównym inicjatorem założenia stowarzyszenia producentów tych owoców.

Kontrola i precyzja

Przy wyborze systemu do automatycznej fertygacji właścicielowi szkółki zależało przede wszystkim na rozwiązaniu umożliwiającym bieżącą kontrolę uprawy, ale bez konieczności codziennego obecności na plantacji. Istotna była także precyzja w kontroli nad pH i EC wody. Znając te wymagania i potrzeby zaproponowaliśmy dozownik NutriFit z komputerem sterującym Priva Compass jako najlepsze rozwiązanie.

Dokładne mieszanie i przejrzysty interfejs

Zastosowany na plantacji w Skierniewicach dozownik nawozowy NutriFit zapewnia bardzo dokładne wymieszanie nawozu z wodą. Ponadto Priva Compass może być kontrolowany z każdego miejsca na świecie. Dzięki temu recepturę nawozu i strategię nawadniania można zmieniać będąc nawet na innym kontynencie. Wystarczy komputer, tablet albo smartfon i połączenie internetem.

Dzięki przejrzystemu interfejsowi z intuicyjnymi pulpitami oraz wykresami pan Tomasz ma wgląd we wszystkie procesy, i to o każdej porze dnia oraz z każdego miejsca na świecie.

Komputer Priva Compass

Nowe rozwiązanie Privy, czyli komputer Priva Compass 2S, zawiera następujące opcje kontrolne:

  • do 10 strategii nawadniania
  • do 10 czujników cyfrowych sterujących systemem
  • do 6 czujników/urządzeń analogowych
  • wiele uniwersalnych wejść służących do automatyzacji systemu
  • sterowanie przepompownią
  • pomiar i kontrola przepływu
  • 5 kanałów dozujących
  • kontrola EC/pH
  • 8 receptur dawkowania
  • niestandardowe programy kontrolne.

Obsługa interfejsu Priva Compass jest łatwa i szybka dzięki przyjaznej dla użytkownika aplikacji internetowej.

Dodatkowe elementy automatyki

W ramach prac instalacyjnych na plantacji pana Tomasza powstało zapotrzebowanie na zastosowanie zautomatyzowanego systemu zamgławiania w oparciu o wilgotność liści. Specjaliści z Działu Nawadniania Budmech, w porozumieniu z technikami Priva opracowali technologię pomiaru i automatyzacji zamgławiania przy użyciu tzw. „sztucznego liścia”. Zdaniem właściciela „Haskap” jest to najbardziej wiarygodna metoda pomiaru zapotrzebowania na wodę podczas ukorzeniania roślin. Rozwiązanie umożliwia ścisłą kontrolę nad warunkami panującymi w tunelu podczas najbardziej newralgicznego momentu produkcji. Dodatkowo Priva Compass umożliwia pełną analizę historii działania tego systemu, zdalną kontrolę nad pracą oraz kontrolę nad pH i EC wody.

Współpraca trwa

Możliwości systemu zastosowanego w Skierniewicach nie kończą się na obecnie zaprogramowanych funkcjach. W ramach ścisłej współpracy z Tomaszem Michalskim przeprowadzamy testy nowych technologii automatyzacji z użyciem komputera sterującego.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© Copyright - Systemy Nawadniania Budmech