Zapraszamy was do krótkiej przechadzki po bretońskim mieście Lannion. Miejscowość wyróżniona jest maksymalną ilością czterech kwiatków w konkursie  Le concours des villes et villages fleurisco można przetłumaczyć jako Konkurs miast i wiosek w rozkwicie. Ideą konkursu jest propagowanie miejscowości, w których szczególną uwagę poświęca się kreowaniu przestrzeni przyjaznej do życia. Kryteria, jakie bierze się pod uwagę, to oprócz „kwitnącego miasta” poszanowanie przyrody, lokalnej kultury, zaangażowanie mieszkańców w program i promocję swojej miejscowości. Oceńcie sami, czy Lannion zasługuje na cztery kwiatki.

Pierwszą rzeczą, jaka rzuca się w oczy, to ławki piknikowe z doniczkami pośrodku stołu.

Wśród roślin mięta, szałwia, bazylia czy pyszne truskawki – nic tylko zasiąść do posiłku i częstować się.

 

Wzdłuż rzeki ciągną się łąki kwietne przyciągające całą masę pszczół i trzmieli.

 

Osmalone gałęzie podświetlone pomarańczowym światłem led muszą po zmroku dawać wrażenie prawdziwego ogniska. Naszej uwadze nie umknęła oczywiście linia kroplująca i automatyczny system nawadniania – wrócimy do niego na końcu naszego spaceru.

Jarmuż, dynia, cukinia, buraki… czyż nie wyglądają ozdobnie szczególnie w donicach wykonanych ze słomy?

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zwrócili uwagi na sposób podlewania. Nie ma możliwości zapanować nad taką ilością roślin bez automatycznego systemu nawadniania. Do podlewania donic – stołów piknikowych, donic słomianych czy wiszących na poręczach mostów – użyto linii kroplującej 6mm typu Minidrip. Do nawadniania łąk kwietnych zastosowano zraszacze Idraspike 180* od Teco. Duże skupiska nasadzeń podlewane są za pomocą zwykłej linii kroplującej 16mm.

Relacja i zdjęcia by WEG.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© Copyright - Systemy Nawadniania Budmech